Vrtec na obisku (eTwinning projekt)

eTwinning Po poteh zelo lačne gosenice

Avtor objave: Metka Kostanjevec, Datum objave: 29. 3. 2022, Datum poteka: ni podatka

V torek, 29. marca, so nas v okviru projekta eTwinning Po skrivnostnih poteh zelo lačne gosenice ponovno obiskali otroci iz Mačjega mesta iz Vrtca Borisa Pečeta.

Tokrat smo za njih pripravili prav posebno presenečenje: profesorica francoščine SIMONE KRAMPL in dijaki AJDA KOPČIČ iz 3.e in MAJA KOLANOVIČ, LUKA OBLAK ter MATIJA KOS DURJAVA iz 3. a so se otrokom najprej predstavili v francoščini, nato pa v igri z žogo povabili tudi mlade obiskovalce, da naredijo podobno. Zatem so jim prebrali zgodbo o zelo lačni gosenici v francoščini in svojo pripoved popestrili z risbami iz slikanice.

Ker pa so otroci zvedavi in vedoželjni so se v igrah »dan in noč« ter »razgibajmo roke« (na-)učili, kako v francoščini rečemo gosenica, metulj, sonce in jabolko.

Sledilo je skupno likovno ustvarjanje: dijaki in otroci so ob barvanju sadežev, podob metulja in gosenice prav prijateljsko klepetali, ponovili francoske besede, ki so jih danes slišali prvič, in si obljubili, da današnje srečanje gotovo ni bilo zadnje.

Pred odhodom smo si vsi skupaj še ogledali razstavo risbic o zgodbi Zelo lačna gosenica, ki so jih otroci pod vodstvom vzgojiteljic Melite in Ane že lansko jesen narisali v vrtcu.

Iskrena hvala vsem za prisrčno druženje po poteh naše lačne gosenice, ki jih še ni konec …

Metka Kostanjevec

Več fotografij: https://www.prva-gimnazija.si/album/vrtec-na-obisku-etwinning-projekt?zbirka=2021/2022

Album fotografij