Lepotica na Maistrovem trgu.

--- Prve ne pozabiš nikoli.

Za obeležitev 170. obletnice smo že pripravili program, ki bo popestril praznovanje obletnice.

Ogled celotnega programa je na voljo tukaj.

170-letna izobraževalna tradicija

Na Prvi gimnaziji Maribor si prizadevamo dosegati široko znanje, spodbujati ustvarjalnost in kritičnost ter razvijati odnose, ki temeljijo na humanosti, medsebojnem spoštovanju in odgovornosti.

Leto 2020 je za Prvo gimnazijo Maribor prav posebno: s ponosom obeležujemo 170-letno izobraževalno tradicijo in sledenje zgoraj zapisani viziji. V naših programih združujemo tradicijo z inovativnostjo in univerzalnostjo. Krepimo in spodbujamo ustvarjalno energijo na kulturnem, umetniškem, tekmovalnem, raziskovalnem in športnem področju.

170 zgodb Prve - ne zamudite zgodbe

Od 1. junija do 18. novembra bo našo šolsko spletno stran vsak dan popestrila ena od 170 zgodb, ki nastajajo ob našem visokem jubileju. Prijazno vas vabimo k prebiranju in spoznavanju naše preteklosti.

Spremljatjte aktualne zgodbe: 170 zgodb Prve.

Priložnost za soustvarjanje

Ker ste pomemben del njene zgodbe tudi Vi, Vas prijazno vabimo, da z nami delite kakšno prav posebno izkušnjo, spomin ali anekdoto, povezavo z obdobjem, ki ste ga preživeli pri nas. Izbranih bo 170 zgodb, za vsako leto ena, ki jih bomo začeli objavljati 1. junija na spletni strani šole. Vsak dan bo obarvan z eno zgodbo. Ob tem pomembnem praznovanju bo izšel tudi zbornik 170 izbranih besedil. Da bo Vaše ustvarjanje lažje, smo pripravili nekaj tehničnih priporočil.

Zgodbo lahko oddate s pomočjo spletnega obrazca.

Program 170. obletnice

Četrtek, 20. 2.