Mednarodni ustvarjalni dan z danskimi prijatelji

Izmenjava Danska

Avtor objave: Tjaša Klanjšček, Datum objave: 18. 3. 2024, Datum poteka: 18. 6. 2024

Vsakoletni delovni obisk naših danskih prijateljev z Oure Efterskole postaja tradicija, ki se je marca še posebej veselimo.

12. 3. 2024 nas je obiskalo kar 450 dijakov omenjene šole s profesorji. Interesna področja naših vrstnikov so bila različna – od nogometa, sodobnega in hip hop plesa, glasbe, didžejanja in gledališča.

V želji po kakovostnem in ustvarjalnem druženju smo v dopoldanskem času skupaj z nekaterimi nevladnimi organizacijami (Pingi, GT 22), pripravili številne delavnice po mestu in z našo gledališko šolo tudi na šolskem Prvem odru, polovica danskih dijakov pa se je udeležila še pouka pri različnih predmetih.

Popoldan smo naše delo predstavili v Štuku. Slovenske in danske skupine so zaplesale v hip hop in sodobnih ritmih, presenečeni smo bili nad flashmobom, prijateljsko vzdušje pa je nadgradil koncert šolskih bandov obeh šol.

V zgodnjih večernih urah smo se objemajoči razšli z željo, da se ob letu osorej ponovno srečamo.

Album fotografij