Izmenjava s Thomas Tallis school iz Greenwicha v Londonu

Mednarodna izmenjava Velika Britanja Greenwich

Avtor objave: Brigita Praprotnik, Datum objave: 20. 4. 2024, Datum poteka: 20. 7. 2024

Dijaki Prve gimnazije so poleti gostili dijake londonske šole Thomas Tallis School in skupaj so kot prostovoljci sodelovali na Olimpijskem festivalu evropske mladine. Povraten obisk v Lindonu je potekal v tretjem tednu aprila. Dijaki so spoznavali angleški šolski sistem in predvsem umetniško usmerjeno gostiteljsko šolo. Med ogledi v okrožju Greenwich, ki je pobraten z Mariborom, so se slikali tudi ob potomki stare trte, ki je zasajena v East Greenwich Pleasaunce parku. Družine so jih prijazno sprejele v svoje domove in jim približale angleški vsakdan. Sodelovanje obeh šol se je s to izmenjavo še poglobilo in načrtujemo nove aktivnosti. Že junija nas bodo v okviru svoje ekskurzije v Slovenijo obiskali na naši šoli.

Album fotografij