Avstralski ravnatelji v Mariboru

Avstralija

Avtor objave: Zorana Fabrici Robnik, Datum objave: 26. 4. 2024, Datum poteka: 26. 7. 2024

V četrtek, 18. 4. 2024, smo imeli dijaki 2. in 3. letnika priložnost spoznati avstralske ravnatelje z območja Sydneya, ki so se mudili na obisku v Sloveniji, in jim razkazati naše mesto Maribor.

Bili so izredno spoštljivi in vedoželjni, ves čas so fotografirali ter spraševali o znamenitostih mesta, ki se jih pogosto niti sami ne zavedamo. Izmenjali smo si mnogo informacij, si pripovedovali zanimivosti in izmenjavali izkušnje v zvezi z značilnostmi obeh držav, pri čemer so nas še posebej zanimale razlike v šolstvu in razvoju naroda.

Naša sprehajalna pot se je začela pri Izobraževalnem centru Piramida in nas skozi novejši del mesta privedla do srednjeveškega središča, ki je pustilo velik vtis na naših gostih. V vseh skupinah smi si uspeli ogledati najpomembnejše dele starega mestnega jedra in se ob koncu neprijaznemu vremenu izognili s prihodom v šolo, kjer smo gostom razkazali lepotico na Maistrovem trgu.

Goste sta – poleg samega mesta – navdušila naše znanje tujih jezikov in splošna razgledanost s področij zgodovine in kulture.

Gostujoči ravnatelji so nam izkazali veliko mero spoštovanja in hvaležnosti, ki ju vračamo tudi mi, ne samo za pridobljeno znanje in vajo v jeziku, temveč tudi za edinstveno izkušnjo.

Album fotografij