nazaj na seznam

(FOTO) Otvoritev razstave "Časa ni, le ure so..." (Gorazd Šifrer)

V petek 17. 11. 2023 smo otvorili likovno razstavo z naslovom "Časa ni, le ure so..." (Gorazd Šifrer).

Preberi več

Likovna dela dvanajstih ustvarjalcev so nastala na umetniškem dogodku 21. 10. 2023 v sklopu slovesnosti ob 150-letnici šolske zgradbe Prve gimnazije. Umetniški dogodek je idejno zasnoval gospod Aleš Lombergar. Zamisel, da bi dvanajst umetnikov v postavitvi številčnice šolske ure slikalo na temo posameznih števil, smo uresničili ob pomoči akademske slikarke Jasne Kozar, ki je v okviru Društva likovnih umetnikov k sodelovanju povabila 8 umetnikov; skupini uveljavljenih slikarjev pa so se pridružile še nadarjene dijakinje, članice likovne delavnice Prve gimnazije.