Tudi letos smo bili dobrodelni

Dobrodelnost

Avtor objave: Metka Kostanjevec, Datum objave: 22. 12. 2021, Datum poteka: ni podatka

Na Prvi gimnaziji Maribor že vrsto let negujemo dobrodelnost. Decembra se tako že tradicionalno trudimo polepšati praznične dni tistim, ki jim življenje ne prizanaša, ki so osamljeni in že dolgo ne verjamejo več v dobre može. Radi pa narišemo nasmeh na obraz tudi kar tako čim več ljudem različnih generacij, ki z nami tkejo niti sobivanja in prijateljstva.

Letos smo obiskali in obdarili Materinski dom Maribor in Dom starostnikov SeneCura v Slivnici.

Dijaki in profesorji smo za otroke zbrali več kot 200 otroških in mladinskih knjig ter čez 50 družabnih iger.

V okviru projekta 'Teden pisanja z roko' so dijaki napisali pisma in voščila z dobrimi željami za starostnike, ki preživljajo svoje srebrne dni v Domu starostnikov Senecura v Slivnici. Njihov odziv je bil ganljiv. Sporočil in lepih misli so se iskreno razveselili in jih bodo prebirali še ves december.

V duhu medgeneracijskega sodelovanja, za katerega si na šoli prav tako prizadevamo na različne načine, smo stanovalcem in zaposlenim podarili tudi za knjižno polico knjig. S tem jih želimo spodbujati k branju, obetamo pa si tudi medgeneracijska bralska druženja.

Za še bolj praznično vzdušje pa bodo poskrbeli pevke in pevci našega pevskega zbora. Za vse nas so posneli božično-novoletni koncert, ki si ga bomo lahko pogledali na predbožični dan.

Praznična pesem pa bo ponesla ljubezen in veselje tudi v vse domove starostnikov SeneCura po Sloveniji.

Zelo smo veseli, da so naši letošnji obdarovanci začutili, da nam je zares mar zanje, da smo v njihovih očeh vsaj za trenutek prižgali iskrico sreče. Ob srečanju z njimi in njihovih iskrenih zahvalah je tudi nam od sreče zapelo srce: https://sl-si.facebook.com/pg/DomStarejsihObcanovSeneCura/posts/.

Profesorici Sanja Šabeder Jaušovec in Metka Kostanjevec

Album fotografij