Mednarodni mesec šolskih knjižnic 2020

Avtor objave: Metka Kostanjevec, Datum objave: 30. 9. 2020, Datum poteka: 1. 11. 2020

Tudi v letošnjem mesecu šolskih knjižnic bomo na naši gimnaziji prizadevanja za spodbujanje branja in širjenje ljubezni do pisane besede, knjig in knjižnic prepletli v okviru več projektov: Mednarodnega meseca šolskih knjižnic, Nacionalnega meseca skupnega branja in Tednov vseživljenjskega učenja. Tako bomo v naslednjih tednih in potem še skozi celotno šolsko leto organizirali mnoge zanimive dogodke:

• dejavnost Bralna značka za dijake in zaposlene Prve gimnazije Maribor,
  • skupno branje poezije Rudolfa Maistra (v počastitev uspešnega sodelovanja z Domovinskim društvom generala Rudolfa Maistra Maribor),
  • sejem knjig,
  • Bralni klub profesorjev PGM,
  • tematska literarna branja v šolski knjižnici PGM (teme bodo npr. o branju in knjigah, skrivnosti gora, Sci praznujemo, izjemne Slovenke …),
  • literarno srečanje – pogovor z avtorjema maturitetnih romanov 2021 Perom Pettersonom in Goranom Vojnovićem.

Vljudno vabljeni, da se pridružite praznovanju!

Vaša knjižničarka

Metka Kostanjevec