170 let: Razstave v prostorih šole

Razstave 170 let

Avtor objave: Irena Smole, Datum objave: 13. 11. 2020, Datum poteka: ni podatka

Na severnem stopnišču je stalna razstava o zgodovini šole: osem panojev, ki prikazujejo zgodovinsko ozadje in dogajanje od leta 1850: https://www.prva-gimnazija.si/obvestila/otvoritev-razstave-o-zgodovini-sole.

Pred knjižnico je nova razstava o literarnih ustvarjalcih, nekdanjih in sedanjih dijakov in profesorjev Prve: Literarna peresa Prve.

V vitrini na hodniku pred knjižnico si preberite o življenju in delu prof. dr. Alenke Šelih, nekdanje dijakinje klasične gimnazije, priznane vrhunske strokovnjakinje na področju kazenskega prava, zlasti sankcij in mladoletniškega kazenskega prava. Dr. Šelihova, Zoisova nagrajenka za življenjsko delo leta 2019, bi bila osrednja gostja večera klasikov v sklopu praznovanja v sklopu praznovanja 170-letnice šole.

Na stenah ob glavnem stopnišču je nova galerija dijakov leta in zlatih maturantov.

Priloge
LITERARNA PERESA PRVE