Šport na Prvi

--- Državni prvaki med srednjimi šolami.

nazaj na seznam vseh dejavnosti

Šport na Prvi

Aktivnosti športne vzgoje (ŠVZ) izvajamo v veliki telovadnici, mali telovadnici in v prostoru s fitnes napravami. V jesenskih in spomladanskih mesecih uporabljamo kot vadbeni prostor tudi mariborski park.

Športni dnevi

Aktiv učiteljev ŠVZ vsako leto organizira tudi tri športne dneve:

• jesenski športni dan s poudarkom na pohodništvu,
  • zimski športni dan, ki je namenjen zimskim športom (smučanje, deskanje, drsanje) in
  • spomladanski športni dan, ki namenjen tekmovanju med razredi v odbojki (dijakinje) in nogometu (dijaki).

Šolska tekmovanja in uspeh v ekipnih športih

Udeležujemo se skoraj vseh srednješolskih športnih tekmovanj, ki so organizirana v okviru Športa mladih. V zadnjem času dosegamo lepe rezultate tudi v ekipnih športih (odbojka, rokomet). Tako je odbojkarska ekipa dijakov v zadnjih štirih letih kar trikrat igrala na finalnem turnirju državnega prvenstva srednjih šol. V š.l. 2015/16 pa smo bili tudi državni prvaki med srednjimi šolami.

OIV

V okviru OIV ponujamo:

• tečaj potapljanja z jeklenko (teoretični in praktični del),
  • smučanje v Kaprunu (Avstrija) in
  • tečaj vodnih aktivnosti, kot so jadranje, kajak itd., v Vodicah (Hrvaška).

Koordinatorji

• Grega Mirt, prof.: nogomet (M,Ž)
  • Andrej Lorbek, prof.: košarka (M)
  • Branislav Tripkovič, prof.: atletika (M), kros, badminton, frizbi