Ne moreš plavati proti novim obzorjem, če nimaš poguma pustiti obale za seboj.

--- William Faulkner

Aktualni projekti šole

Izboljšanje digitalne, jezikovne, socialne in medkulturne kompetence sodelujočih dijakov/-inj in učiteljev.

obiščite spletno stran.

Dijaki pridobijo znanje o delovanju Evropske unije in okrepijo državljanske kompetence.

obiščite spletno stran.

Namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med otroki, učenci in dijaki skozi njihov vzgojni in izobraževalni program.

obiščite spletno stran.

Programi za promocijo zdravja na telesnem, duševnem, socialnem in okoljskem področju zdravja za učence, učitelje in starše.

obiščite spletno stran.

Spletni portal, ki omogoča povezovanje, sodelovanje, razvijanje projektov, izmenjavo izkušenj in še veliko več.

obiščite spletno stran.

Entrepreneurial Challenges project is designed to increase the students’ desire and ability to participate in entrepreneurial activities.

Obiščite spletno stran.

Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju.

obiščite spletno stran.

Slovenščina na dlani je interaktivno učno e-okolje, namenjeno bogatitvi pouka slovenščine v osnovnih in srednjih šolah.

Prva gimnazija Maribor, Trg generala Maistra 1, 2000 Maribor
Davčna številka: SI41623878, Matična številka: 5085535000

Telefon (tajništvo): +386 (0)2 22 85 300
FAX: +386 (0)2 22 85 311