nazaj na seznam

(FOTO) Mednarodna izmenjava z gimnazijo iz Čeških Budejovic

V drugem tednu sep class="lead"tembra, od 9. do 13., je na naši šoli potekala mednarodna izmenjava z gimnazijo iz Čeških Budejovic.

Preberi več

V ponedeljek smo goste pozdravili na Prvem odru, nato pa smo jih popeljali po središču Maribora in jim pokazali glavne znamenitosti, kot so Lent, Vodni in Sodni stolp, najstarejšo trto, sinagogo idr. Popoldne smo se v šolski telovadnici pomerili v odbojki in namiznem tenisu.

Naslednji dan smo se odpravili na celodnevno ekskurzijo v Piran; kljub temu da je bilo doma dokaj hladno, smo se na Obali kopali v soncu in morju. Ob povratku smo si ogledali tudi našo prestolnico ter gostom pokazali znamenitosti, kot so Prešernov spomenik, Tromostovje, Robbov vodnjak, NUK idr. Tretji dan izmenjave je bil precej naporen; zjutraj smo se dobili v šolski čitalnici in izdelovali knjižne kazalke na temo demokracija ter se preizkusili v diskusiji na to temo. Nato smo obiskali mariborski Center eksperimentov, kjer smo spoznali in se preizkusili v interaktivnih eksperimentih. Popoldne pa smo preživeli na Pohorju in posebej zanimiv je bil precej adrenalinski spust po sankališču Pohor-JET. V četrtek smo se odpeljali v etnološki muzej na prostem – v Rogatec ob vznožju Donačke gore. Tam smo izdelovali sveče iz čebeljega voska, pekli kruhke žulike in izdelali vsak svoj glasbeni instrument - nunalce.

Pred vrnitvijo smo se ustavili še na sladoledu v Rogaški Slatini ter tako zaključili naše druženje. V petek smo se poslovili od naših gostov v upanju, da se še kdaj srečamo.

Vid Čuš Babič, 3. b